0

آکبیا چیست؟؟

آکبیا

توضیحات / طعم
میوه سفید آکبیا در انگورهای طولانی و گلدار رشد می کند. میوه های بزرگ هنگامی که گل های معطر سقوط می کنند، رشد می کنند و طولانی و بلند تا پنج اینچ طول می کشند. میوه سفید آکبیا یک غلاف است که به نظر می رسد مشابه یک بادمجان سفید ژاپنی است. هنگامی که میوه رسیده است، غلاف به وسیله یک سیلندر از پالپ سفیدی شفاف خوراکی تقسیم می شود که با یک ترکیب و بافت شبیه به لیش می باشد. پالپ شامل دانه های سیاه دانه خوراکی است، هرچند که آنها نسبتا تلخ هستند و اغلب هنگامی که میوه خام خورده می شوند، از بین می روند. این میوه دارای عطر و طعم شیر نارگیل است که تا حدودی ملایم توصیف شده است.

فصلی / در دسترس بودن
میوه سفید آکبیا در پاییز عرضه می شود.

آمار جاری
آکبیا سفید، یا میوه آکبیا، یک میوه منحصر به فرد در اصل از ژاپن است. انواع مختلفی از گیاه شناسی به نام Akebia quinata شناخته می شوند و چندین موجودی وجود دارد مانند Akebia trifoliata بنفش و Akebia trifoliata. این گیاه به عنوان زینتی در شرق ایالات متحده رشد می شود و گاهی اوقات به عنوان شراب شکلاتی یا انگور کشمش پس از عطر و بوی قوی گل های آن، نامیده می شود. میوه آکبیا سفید نیز به عنوان Shiro Bana اشاره می شود.

ارزش غذایی
میوه آکبیا سفید دارای پروتئین و ویتامین C است.

برنامه های کاربردی
میوه آکبیا سفید اغلب با فشار آب لیمو خام خورده است. پالپ را نیز می توان برای نوشیدنی ها اضافه کرد و یا به مخلوط اضافه کرد. غلاف میوه میوه ای آکبیا سفید می تواند برش خورده و سس، و به عنوان سبزیجات خورده شود. میوه سفید آکیب بسیار زود فاسد می شود و باید طی چند روز آن را بخورید.

جغرافیا / تاریخ
میوه سفید Akebi در اصل بومی ژاپن، چین و کره است. انگور همیشه میوه ای نیست؛ برای اطمینان از تولید غلاف ها، آنها برای تلقیح متقاطع نیاز به دو نوع دارند. میوه آکبیا در ابتدا به انگلیس در سال 1845 و به مدت کوتاهی پس از آن به امریکا معرفی شد، هرچند که بیشتر آنها در ایالات متحده به عنوان تزئینی به نظر می رسید. انگورهای آکبیا به طور طبیعی بیماری و مقاوم به آفات هستند و بسیار مقاوم هستند. آنها می توانند درجه حرارت به منفی بیست و پنج درجه فارنهایت را تحمل کنند. با توجه به ماهیت شدید شراب میوه ای آکبی، آنها توسط گروه های زیست محیطی در ایالات متحده تهاجمی اند.

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین