0

در مورد گلابی چه میدانیم؟

 

 

درخت گلابی

از توانایی گلابی برای مبارزه با بیماری های مزمن با ارائه سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها به توانایی آنها برای کاهش کلسترول به دلیل محتوای فیبر بالا استفاده میگردد

 گلابی حاوی مواد مغذی خاصی از جمله فلاونوئیدها ضد التهابی، پلی فنولهای ضد سرطان و فلاونوئیدهای ضد پیری است. مطالعات مربوط به تغذیه گلابی، مصرف میوه را با سطوح پایین یبوست، سنگ کلیه، کلسترول بالا و حتی دیابت ارتباط می دهد.

 گلابی می تواند به کاهش التهاب کمک کند، که ریشه اکثر بیماری ها است، به علاوه آنها یکی از بهترین منابع فیبر رژیمی هر میوه هستند و مقدار زیادی از ویتامین C، ویتامین K و بور را تامین می کنند. علاوه بر این، تغذیه گلابی به کمبود مس و کمبود پتاسیم کمک می کند. 

1. آمار تغذیه گلابی

گلابی که نام گونه Pyrus communis دارند، عضو خانواده گیاهی Rosaceae هستند. گلابی در نظر گرفته می شود گل میوه ای در بعضی از درختان گلابی رشد می کند. امروزه بسیاری از گونه های مختلف گلابی در سراسر جهان خورده می شوند.

 بعضی شواهد نشان می دهد که گلابی ها از زمان های دوران قبل از میلاد، به ویژه در چین، جایی که آنها برای 3000 سال کشت شده اند، خورده شده اند. حتی قرنها قبل، جمعیت ها می دانستند که تغذیه گلابی باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش می شود و می تواند برای ارتقاء منظم، مبارزه با کم آبی و حتی کاهش تب ها مورد استفاده قرار گیرد.

2. در مورد یک گلابی متوسط

 

           ·          101 کالری

           ·          5 گرم فیبر

           ·          17 گرم قند

           ·          0 گرم پروتئین یا چربی

           ·          7 میلی گرم ویتامین C  

           ·          8 میلی گرم ویتامین K

           ·          میلیگرم مس

           ·          212 میلی گرم پتاسیم

           ·          22 میلی گرم بور (6 درصد)

           ·          میلیگرم منگنز

           ·          5 میلی گرم منیزیم

           ·          5 میکروگرم فولات

3. فیبر بالابا بیش از پنج گرم فیبر در هر گلابی

گلابی غذای نهایی با فیبر بالا است و یک راه عالی برای اطمینان از اینکه شما روزانه 25-30 گرم گنجایش خود را پوشش می دهید. فیبر حاوی صفر کالری قابل هضم است و یک عنصر ضروری برای رژیم غذایی سالم است زیرا به حفظ سطح قند خون سالم کمک می کند و باعث منظم شدن می شود.

یکی از بیشترین جنبه های تغذیه گلابی، ترکیب گلابی "فیبر پکتین" است. فیبر پکتین بیش از یک تنظیم کننده است؛ این نوع از فیبر که محلول در آب است و به کاهش کلسترول کمک می کند و سلامتی گوارشی را افزایش می دهد.

سیب معمولا برای تولید پکتین شناخته شده است، اما گلابی در واقع یک منبع بهتر است. به عنوان یک فیبر محلول، پکتین با اتصال به مواد چرب در دستگاه گوارش، از جمله کلسترول و سم است، و باعث از بین بردن آنها می شود. این بدان معناست که تغذیه گلابی مزایای سم زدایی بدن را کمک می کند، تنظیم کننده استفاده بدن از قندها و کلسترول است، و باعث بهبود روده و سلامت دستگاه گوارش می شود.

خرید گلابی

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین