0

خصوصیات نارگیل

درخت نارگیل

با استفاده از سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن، جلوگیری از چاقی، ایجاد منبع فوری انرژی با کالری کمتر از سایر چربی ها. افرادی که به طور مداوم از محصولات نارگیل استفاده می کنند، توانایی قویتری را برای صرف غذا برای چند ساعت بدون تأثیر هیپوگلیسمی گزارش می دهند.

 

    سلامت قلب را با فراهم آوردن اسیدهای چرب زنجیره ای و زنجیره ای سالم (MCFA) سالم که برای سلامت کلوچه ها مفید هستند، بهبود می بخشد. نزدیک به 98٪ از تمام اسیدهای چرب مصرف شده از اسیدهای چرب طولانی مدت (LCFA) تشکیل شده است که بسیار متفاوت از MCFA هستند که هیچ تاثیر منفی بر نسبت کلسترول ندارند و به کاهش خطر آترواسکلروز و محافظت در برابر بیماری های قلبی کمک می کند. مطالعات نشان داده است که جمعیت در پولینزی و سریلانکا، که نارگیل ها یک رژیم غذایی هستند، از کلسترول سرم یا بیماری های قلبی رنج می برند. بر خلاف سایر چربی ها، خواص منحصر به فرد نارگیل همچنین شامل مقدار زیادی اسید لوریک است که اسید چرب غالب در شیر مادر است.

 

    فیبر رژیمی بالا در رقابت با دیگر منابع فیبر مانند پیسیلیوم، سبوس گندم، سبوس جو و سبوس برنج. نارگیل یک فیبر غذایی رژیمی 61٪ را فراهم می کند! غذا حاوی دو نوع کربوهیدرات - قابل هضم و غیر قابل هضم است. کربوهیدرات قابل هضم (فیبر محلول) شامل نشاسته و قند و کالری است. کربوهیدرات غیر قابل هضم (فیبر نامحلول) حاوی کالری نیست. از آنجایی که بدن نمی تواند فیبر رژیمی را در نارگیل هضم کند، هیچ کالری از آن استخراج نمی شود و بر قند خون تاثیری ندارد.

 

    شاخص Glycemic پایین (GI) اندازه گیری می کند که چگونه سریع کربوهیدرات موجود در غذا باعث افزایش سطح قند خون می شود. الیاف نارگیل باعث آزاد شدن گلوکز می شود، بنابراین نیاز به انسولین کمتر برای استفاده از گلوکز و انتقال آن به سلولی که در آن به انرژی تبدیل می شود. نارگیل همچنین به کاهش استرس در پانکراس و سیستم های آنزیمی بدن کمک می کند و به نوبه خود باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود. شهد و کریستال نارگیل دارای GI بسیار کم 35 (در مقایسه با عسل با GI 55-83 و قند با GI 65-100).

 

    کاهش گرمای شیرین و ترشح انسولین و استفاده از قند خون را بهبود می بخشد. چربی سالم در نارگیل به کاهش قند خون کمک می کند و به کاهش گرایش هیپوگلیسمی کمک می کند.

 

    بهبود هضم و بسیاری از علائم و شرایط التهابی همراه با اختلالات گوارشی و روده، با حمایت از جذب مواد مغذی دیگر از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، و اسیدهای آمینه در حالی که همچنین ارائه فیبر غذایی مفید است.

 

    تقویت سریع انرژی که منابع اضافی انرژی اضافی را فراهم می کند. نارگیل توسط بدن به منظور تولید انرژی مورد استفاده قرار می گیرد، نه به عنوان ذخیره چربی بدن. این سیستم در طول عملکرد فیزیکی و ورزشی از استقامت بیشتری برخوردار است. همچنین برای از بین بردن علائم خستگی مزمن به عملکرد سالم تیروئید کمک می کند

خرید نارگیل

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین