0

میوه درخت هالا (پوهالا)

میوه درخت هالا (یا به قولی پوهالا)

 

میوه های متعددی وجود دارد که به ندرت می توانند بدانند. مانند میوه هال که بسیاری از مردم ممکن است با آن آشنا نباشند. اما این بدان معنا نیست که این میوه برای بدن مفید نیست. یک واقعیت جالب است که برخی از میوه ها، حتی اگر معروف نیستند، برای مردم سودمند هستند. همانند مزایای سلامتی میوه هاله برای اهداف پزشکی.

این میوه از درخت هاله هاوایی بسیار غیر معمول است. در داخل سخت پوسته فیبری ده ها یا گاهی حتی صدها گره رنگارنگ است که هر کدام دانه دارند. درختی که از آن نام می بریم، Pandanus tectorius نامیده می شود، در واقع یک گونه از پیچ گوشته است که بومی جزایر استرالیا و جزایر اقیانوس آرام است.

میوه می تواند خام یا پخته مصرف شود و همچنین می تواند به عنوان یک نوع نخ دندان طبیعی استفاده شود. گره های فردی اغلب به گردنبندی و یا لیس ساخته می شوند. برگ ها برای سقف های بتونی، دامن های چمن، تشک، سبد ها استفاده می شود و گفته می شود که دارای خواص دارویی هستند.

برای کسانی که آشنا نیستند، میوه هاله از یک درخت به نام پاندانوس می آید. این درخت بومی مالزی، شرق استرالیا و جزایر اقیانوس آرام است. به طور معمول، آن را در منطقه ساحلی رشد می دهد و به راحتی در منطقه در نزدیکی اقیانوس یافت می شود. بعضی نیز محل زیستگاه این درخت هاوایی را یافتند. بنابراین، بعضی افراد نیز آن را پیچ گوشتی Tahitian نامیده اند.

اطلاعات بیشتر در مورد ارزش غذایی میوه وجود ندارد. از آنجایی که این میوه در بازار گسترده ای مصرف و تجارت نمی کند. این نه تنها داشتن یک شکل عجیب و غریب است، بلکه دارای یک رنگ غیر معمول است. میوه خوشه ای از غلاف های بذری است که در هنگام جدا شدن از دانه های تک بذر به نام کلید ها فرو می روند.

 

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین