0

وسیله های کثیف در خانه که نباید از آن ها غافل باشید

_اسکاج ها 

فاصله بین عوض کردن اسکاج های تان را کمتر کنید. 

 

_دستمال های گردگیری 

 

_حوله 

سلول های مرده پوست یا همان پوست مرده ای که مدام در حال جدا شدن از سطح پوست ما است، و همراه شدن آن با رطوبت ناشی از شستن دست ها محل مناسبی برای رشد و نمو باکتری ها فراهم می کند و همین کار باعث می شود تا حوله ها نیز آلوده باشند. 

 

_تخته های گوشت 

اگر تخته هایی که شما از آن ها برای برش سبزیجات، گوشت و کلا مواد غذایی استفاده می کنید، چوب باشد، پس سطح آن پر از شیار است و همین شیار ها در طی زمان تبدیل به جایی برای پرورش باکتری می شود، اگر هم پلاستیکی باشد که بدتر، چون سطح آن تماما آلوده است، هر چند که مدام آن ها را بشویید. بهتر است هر چند وقت یک بار آن ها را تعویض کنید. 

 

_سینک آشپزخانه 

 

 _پادری ورودی خانه 

 

_مسواک ها 

_برس های آرایشی 

 

_کیف پول

 

قبول ندارید که کیف پول ها یکی از کثیف ترین چیزهایی است که روزانه با آن ها در ارتباط هستید؟ آن ها را هر جایی که دم دستمان برسد می گذاریم، مدام هم دستمان می گیریم، خب معمول است که ان ها کثیف هستند، فقط کافی است یک روز تمام دقت کنیسد که آن ها را کجا می گذارید.

 

_کلید و پریزها 

فکرش را بکنید که در طول روز چند بار و چند نفر با کلید و پریزها در ارتباط هستند؟ آن هم با دست هایی که هرکاری با آن ها انجام می شود. بنابر این می توان گفت که آن ها هم جزو کثیف ترین وسیله های خانه هستند، با این که بسیار کوچک و به چشم نمی آیند. 

 

_کنترل ها 

کنترل تلویزیون و دی وی دی ها هم مانند کلید و پریزها هستند و معمولا بین تمام افراد خانواده دست به دست می شوند بنابر این آلوده هستند. می توانید از پد های آغشته به الکل برای تمیز کردن آن ها استاده کنید، دقت کنید که به کنترل ها آسیب نزنید.

 

_تلفن 

 

 هدفون ها و هندزفری ها_ 

 

 صندلی های ماشین_ 

 

 دست ها_

 

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین