0

3 مزیت درمانی میوه کُنار

1. ضد سرطان

آب استخراج شده از کُنار توان بالقوه خود را در مهار سلولهای سرطانی نشان داده است. یک مطالعه به ویژه از موسسه تحقیقات واکسن و سرم در ایران عصاره آب میوه را برای اثرات ضد سرطانی و القاء آپوپتوز (مرگ سلولی سلول) سلول های تومور انسان مورد آزمایش قرار داد. با استفاده از تجزیه و تحلیل قطعه DNA، محققان نشان دادند که عصاره کُنار موجب سرکوب سلول های سلولی تومور انسان، به ویژه یک نوع لوسمی می شود. به طور کلی، این مطالعه علمی توانایی چشمگیر کُنار را برای کشتن سلول های تومور نشان داد، و میوه کنار را یک غذای سرطانی خطرناک می داند.

2.درمان بی‌خوابی

کُنار و دانه های آنها معمولا در طب چینی برای درمان مشکلات بی خوابی استفاده می شود.دانه های میوه کُنار و عصاره آن حاوی ترکیباتی معروف به فلاونوئیدها، ساب وین و پلی ساکارید ها هستند. مطالعات نشان داده اند که محتوای ساپونین بالا دارای عصاره آویشن می باشد که آن را به عنوان یک آرام بخش طبیعی می‌نامند و تأثیر آرام بخش زیادی بر کل سیستم عصبی دارد.

 یک مطالعه خارج از چین نشان داد که ساپونین در کُنار عملکرد آرام بخش و هیپنوتیزم موثر را نشان می دهد که می تواند برای کمک به خواب مفید باشد. یک فنجان چای کُناری قبل از خواب ممکن است فقط یک بلیط برای خواب آرام شب شما باشد و به درمان بیخوابی بدون دارو کمک کند.

3. دستگاه گوارشی

میوه کُنار به طور سنتی به عنوان پوره، چاشنی، چای یا سوپ به منظور بهبود هضم استفاده می شود. یک مطالعه منتشر شده در مجله کشاورزی و مواد غذایی نشان داد که مصرف مناسب (هر روز 40 میلیگرم در هر روز) کُنار در هر روز می تواند محیط کلی گوارش را بهبود بخشد و مواجهه روده با آمونیاک سمی و سایر ترکیبات مضر را کاهش دهد.
backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین