0

8 نکته در مورد موز

درخت موز

1. برای شروع، موز غنی از فیبر طبیعی است. . با این حال، فیبر برای سلامت جسمی مناسب ضروری است و برای حذف بهتر مواد غذایی به مقدار زیادی اضافه می شود

2. موز یک منبع شناخته شده پتاسیم است که مواد مغذی ضروری است که به حفظ تعادل مایع موجود در بدن کمک می کند. سدیم به بدن کمک می کند تا آب را حفظ کند و پتاسیم به حذف مایع اضافی کمک می کند. پتاسیم برای عملکرد مناسب همه سلول های زنده مورد نیاز است و غذاهای کمتری از این مواد مغذی نسبت به موز وجود دارد.

 3. از دیدگاه محافظتی، موز دارای ترکیبات مختلفی است که بسیاری از آنتی اکسیدان ها هستند. در حالی که زغال اخته، آکاسی، منگوستین و دیگر میوه ها در زمان انکسیدان، زمان بیشتری را می گیرند، موز به ویژه با این ترکیبات بارگیری می شود و در نتیجه باعث کاهش پیری زودرس سلول های بدن می شود. اسید لینولنیک آلفا، یکی از این ترکیبات، نشان دهنده فعالیت آنتی اکسیدان، ضد التهابی و ضد سرطان است. اسید لینولنیک آلفا همچنین عملکرد ایمنی را افزایش می دهد و گردش خون را افزایش می دهد.

 4. موز یک منبع عالی از ترکیبات فوق العاده محافظ کامپرلو و کورستین هستند. این ترکیبات به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و برای محافظت از سلول ها، کاهش التهاب، مبارزه با انواع مختلف تومور، محافظت از اعصاب، افزایش گردش خون و کاهش خطر ابتلا به تعدادی از بیماری هاشناخته شده اند..

 5. موز همچنین حاوی مقادیر زیادی از روتن، ترکیباتی است که مکمل فعاليت ويتامين C است و به حفظ رگهای خونی قوی و انعطاف پذير کمک می کند. روتن همچنین داراي خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطان است.

 6. همانطور که موزها محافظتی هستند، مواد غذایی بسیار مغذی نیز میباشند. آنها منبع عالی از دو ترکیب مهم مغز دوپامین و سروتونین هستند. دوپامین مواد اولیه شیمیایی "پاداش" در بدن ما است. هنگامی که ما چیزی را انجام می دهیم و احساس رضایت می کنیم، این رضایت، اثر دوپامین در مغز است. دوپامین به محافظت در برابر برخی از انواع بیماری های دهان و دندان کمک می کند، از جمله بیماری پارکینسون. دوپامین اثرات متعدد برای مغز، کمک به تقویت قلب و افزایش گردش خون است.

 7. از سوی دیگر، سروتونین ممکن است شناخته شده ترین مواد شیمیایی مغز باشد. سروتونین ما به اصطلاح "احساس خوب" انتقال دهنده عصبی است. سروتونین برای خلق و خوی بسیار ضروری است و هدف از داروهای ضد افسردگی است. بعضی از این داروها برای افزایش تولید سروتونین تلاش می کنند، در حالی که دیگران برای حفظ طولانی مدت سروتونین در مغز کمک می کنند. از همه کارکردهای شناخته شده آن، سروتونین قدرتمندترین ضد افسردگی است.

 8. موز یکی از غذاهای واقعا عالی است. غنی از ویتامین های B 6 و A، موز محبوب ترین میوه در آمریکا است. با این حال، علاوه بر عطر و طعم و سهولت استفاده آنها، خواص بسیار مهم سلامتی را نیز نشان می دهند. اغلب اولین غذای جامد نوزادان، موزها یک راه عالی برای آسان کردن هضم تغذیه، افزایش سلامتی گوشتی، محافظت از بدن از یک میزبان بیماری ها و بالا بردن خلق و خو هستند. شما به راحتی می توانید این ادعا را مطرح کنید که در موز، ما یکی از بهترین غذاهای طبیعی را داریم.

خرید موز

backgroundLayer 1
پشتیبانی و سفارش گیری آنلاین